مدیریت بازاریابی به عنوان تجزیه و تحلیل، برنامه‌ریزی، اجرا و کنترل برنامه‌هایی تعریف می‌شود که برای نیل به اهداف سازمانی تهیه می‌گردند؛ برنامه‌هایی با هدف ایجاد و حفظ مبادلات نافع با خریداران (کاتلر، 1383، 44). به عبارت کامل‌تر مدیریت بازاریابی فرآیند کاملی از برنامه‌ریزی، سازماندهی، تأمین پرسنل، هدایت و رهبری مجموعه فعالیتهای پژوهشی در مورد بازار و محیط بازاریابی، نیازهای مشتریان، تولید کالاهای دارای پتانسیل فروش و سعی در پیشبرد فروش آنها از طریق ایجاد تنوع و تغییرات در زمان و مکان برای رسیدن با هدف حداکثر کردن سود و تسلط بر بازار، از طریق بکاربستن استراتژیهای هفتگانه آمیخته بازاریابی تعریف شده است (کفاش‌پور، 1378، 8).

تصور عمومی از مدیریت بازاریابی، تلاش برای یافتن مشتریان کافی برای محصولات فعلی شرکت می‌باشد، اما این نوع نگاه بسیار محدود است. در هر مقطع زمانی، یک شرکت ممکن است یا با فقدان تقاضا یا تقاضای کافی بی‌قاعده و غیرمعقول و یا تقاضای زیاد از حد روبرو باشد و این وظیفه مدیریت بازاریابی است که راه حل‌های لازم برای روبرو شدن با این وضعیت‌ را بیابد. وظیفه مدیریت بازاریابی نه فقط جستجو برای تقاضا و افزایش آن است، بلکه تغییر و حتی کاهش آن  نیز، بر عهده او است. بنابراین، برای نیل به اهداف شرکت، مدیریت می‌کوشد به طریقی که می‌تواند سطح، زمانبندی و ماهیت تقاضا را تحت تأثیر قرار دهد. به عبارت ساده، مدیریت بازارایابی، همان مدیریت سطح تقاضا است.

منابع و ماخذ:

کفاش‌پور، آذر (1378)، بازاریابی بین‌الملل، انتشارات محقق، چاپ اول، ص 7-8

نظرات

صابر خلیلی
1395/08/08
پاسخ به این نظر

از مطلب خیلی استفاده کردم باتشکر فراوان از شما

یاشار
1395/10/24
پاسخ به این نظر

معنی مدیریت یعنی اینکه یک شرکت به تو کالا می ده و می گه که این کالا رو باسه من پخش کن. یعنی اینکه این کالا را به بازار معرفی کن یا برو به مغازه هامعرفی کن و هر چقد کالای من فروش بره حقوق مدیریت بازرگان هم به فروش کالای اون شرکت است

رسانه امین : آموزش بازاریابی اینترنتی
1398/02/25
پاسخ به این نظر

با سلام به شما تعریفی بسیار درستی ارائه دادین و مطلبتون بسیار بدرد بخور بود ممنون ازتون

نام (ضروری)
پست الکترونیک(ضروری)
نظرشمــا
ارسال نظر
215 W
آقای مشاور