معرفی رشته مدیریت مالی در مقطع کارشناسی ارشد

173,603 بازدید

هدف از این دوره آموزش نیروی انسانی متخصص شرکتهای دولتی و خصوصی است. در این دوره دانشجویان با تئوریهای نوین مدیریت مالی و کاربرد آن می باشد. شرکت کنندگان در این دوره، علاوه بر آشنایی با مسائل نظری دانش مدیریت مالی با زمینه های نوین در این رشته و جایگاه آن در عرصه عمل آشنا خواهند شد. افزایش قدرت تحلیل امور پیرامون ما با استفاده از ابزارهای کاربردی از ویژگیهای این دوره می باشد.

واحدهای درسی در دانشگاه:

 • تجزیه و تحلیل صورتهای مالی
 • مدیریت مالی پیشرفته
 • بررسی موارد خاص در مدیریت مالی
 • حسابداری مدیریت
 • بازار پول و سرمایه
 • مدیریت سرمایه گذاری و ارزیابی اوراق بهادار
 • سازمانهای پولی و مالی
 • مدیریت سرمایه گذاری پیشرفته
 • سیستمهای اطلاعات مدیریت
 • پژوهش عملیاتی پیشرفته
 • سمینار مالی
 • تئوریهای مدیریت پیشرفته
 • اقتصاد مدیریت

آینده شغلی:

با توجه به طراحی که برای این رشته صورت گرفته است، فارغ التحصیلان در این رشته مشاوران و مدیران سرمایه گذاری و مالی شرکتها خواهند بود، زیرا برنامه ریزی برای استفاده صحیح از منابع نقدی و غیر نقدی نیازمند افراد متخصص، باهوش و آشنا با بازارهای پول سرمایه می باشد. بدیهی است که موفقیت و یافتن شغل متناسب با رشته تحصیلی دانشجویان در این رشته منوط به علاقه و کوشش بسیار در مسائل مالی و سرمایه گذاری می باشد. دانشجویان این رشته اگر همسو با تحصیلات خود، تجربه ورود علمی - عملی به بازارهای سرمایه را کسب نمایند، آنگاه نیازی به جستجوی شغل نخواهند داشت و می توانند به راحتی و با سرمایه اندک در این بازارها وارد شوند یا در صورت کسب اعتماد به نفس لازم، می توانند با استفاده از سرمایه های دیگران در سودآوری آنها شریک شوند. اما همانطور که اشاره شد این مهم مستلزم تلاش، مطالعه، دقت و البته روحیه بالا می باشد.

برای تحصیل در این رشته چه چیزهایی مورد نیاز است؟

 • علاقه به مباحث مالی و سرمایه گذاری و مطالعه رویدادهای داخلی و خارجی (بسیار مهم)
 • داشتن روحیه ریسک پذیری بالا
 • قدرت تجزیه و تحلیل داده ها و نسبت های مالی
 • اعتماد بنفس بالا و در عین کنترل احساسات و پرهیز از غرور

نظرات

ali asghar
1392/04/01
پاسخ به این نظر

علی بود بسیار خوب دسته بندی شده بود یه دنیا مرسی .من که رشتم رو انتخاب کردم مدیریت مالی.....

negIn
1393/01/23

آزمونش سخت نیس؟

maryam
1392/04/08
پاسخ به این نظر

خیلی عالی بود

hamed
1392/05/18
پاسخ به این نظر

بسیار خوب ممنون.

سارا
1392/06/17
پاسخ به این نظر

سلام، من کارشناسی ارشد مدیریت مالی آزاد قشم قبول شدم، نمی دونم برم یا نه؟ فکر می کنید رشته خوبی باشه؟ یه چورایی پشیمون شدم از اینکه حسابداری رو انتخاب نکردم، چون رشته خودم حسابداریه، اگه می شه راهنمایی کنید.

نغمه
1392/06/30

سارا خیلی رشته خوبیه من تحقیق کردم ادامه تحصیل در رشته حسابداری باعث پیشرفتت نمی شه چون دیگه تمام چیزهایی که باید یاد میگرفتی رو یاد گرفتی در کارشناسی آینده کاری خوبی هم داره من هم دوست دارم بخونم کمکم میکنی چه منابعی خوندی؟

بهزاد
1392/10/13

سارا جون. من ترم سه ارشد مدیریت مالی دولتی پیام نور تهرانم رشته خوب و مناسبی برای کار است بخون تا موفق بشی.

هانیه
1393/07/07

سلام سارا جان منم دانشگاه بناب قبول شدم مثل شما تردید دارم میترسیدم نسبت به هزینش ارزش نداشته باشه . ولی تحقیق کردم آینده شغلیش خوبه.

مرجان
1395/06/27

من خودم لیسانس حسابداری دارم به نظرم تا لیسانس کافیه . وقت وهزینه ای که میخوای واسه ارشد بزاری برو جایی کار یاد بگیر و وقت خودت رو الکی واسه ارشد بااین همه هزینه هدر نده اگه کار عملی یاد بگیری بعد بری ارشد بخونی موفق تری تااینکه همش سرت تو کتاب باشه و بخوای بخونی مفهوم اون چیزی که داری میخونی قبلش تو عملی درک کن بتونی موفق بشی هم تو که هم تو درس

حسین
1396/08/02

من لیسانس حسابداریم رو حدود 7 سال پیش گرفتم حدود 9 سال هم سابقه کار دارم همسرم هم ارشد حسابداری داره با همه این تفاسیر و بعد از کلی تحقیق به این نتیجه رسیدیم که مدیریت مالی بخونم
موفق باشی

الهه
1392/07/28
پاسخ به این نظر

نغمه جان من زیاد نخونده بودم تکمیل ظرفیت آزاد قشم قبول شدم. پس خوب بخونی مطمئن باش ازاد شهر خودت قبول بشی.

ebrahim
1392/09/30
پاسخ به این نظر

من ترم اول رشته مدیریت مالی دانشگاه آزادکیش هستم وخوشحالم که این رشته روانتخاب وادامه میدم .منم حرفهای نغمه خانم روتائید می کنم .موفق باشی.

ebi
1393/03/18

سلام من هم با ایده شمایعنی انتخاب رشته مدیرت مالی موافق وخوشحالم. راستش اینه که رشته مدیریت مالی را بهتر است کسانی ادامه دهند که تجربی کار عملی حسابداری داشته باشند. چون در مقطع ارشد تحلیل مسائل مالی یا به عبارتی مدیریت مسائل مالی صورت می پذیرد و برای کسانی که تجربه قبلی کار عملی حسابداری را داشته باشند درک مفاهیم و مطالب بهتر صورت می پذیرد.

amir
1394/08/17

رشته فوق العاده ای هست دوستان ولی ریسک.پذیری بالا نیاز داره ها در ضمن استعداد یا ذهن اقتصادی هم میخواد.

عرفان
1396/12/21

سلام. ببخشید ها بهتون بر نخوره ولی یه جور از اینده شغلی حرف میزنین که نگو.(توهین نیس*) ولی اگه به اینده شغلیتون اهمیت میدادین الان دانشگاه ازاد چرا قبول میشدین اونم تو رشته علوم انسانی من سال اول کنکورم 763 رتبم بود نتونستم دانشگاه مد نظرم رو قبول بشم پشت کنکور موندم رتبم شد 150 با اون تو دانشگاه تهران مدیریت میخونم. خداییی میاین میگین مملکت کار نداره خوب درس نمیخونین که با واسه مدرک دانشگاه ازاد کار نیس به خدا نیس دیگه فامیلامون هس که فوق لیسانس حسابداری داره کار نداره داره میخونه برا دکترا.هر کی رتبه اش بد بود نره دانشگاه ازاد،پیام نور و دانشگاه پیش پا افتاده جمع کنید بابا...

ساحل
1398/07/14

اتفاقا تنها چیزی که تو کشور و جذب نیرو اهمیت نداره عنوان دانشگاه دولتی آزاد پیام نور و... دانشگاه س. خودتونو با عنوان دانشگاه دولتی و رشته ی اشباع شده گول نزنین. مخاطبم آقای عرفان هستن. چند نفر میتونن بیان تهران درس بخونن یا حتی شهرهای بزرگ. یه نگاهی به فرم استخدامی و روند مصاحبه بندازین کجا میپرسن دانشگاه سراسری بودین یا...؟!

هادی
1392/10/10
پاسخ به این نظر

سلام
به نظر بنده کارشناسی ارشد حسابداری بامدیریت مالی در یک مسیر حرکت میکنن ولی در رشته حسابداری مبانی ومفاهیم واصول کلی گزارشگری وهمچنین محتوای اطلاعات مالی به وسیله این رشته تهیه میشه و به وسیله همین رشته بهترمیشه مباحث مالی رو تحلیل کرد و جهت تصمیم گیری نهایی دراختیار استفاده کندگان قرار داد ولی در رشته مدیریت مالی دقیقا روی محصول حسابداری که همون صورتهای مالی هستش با ابزارها و فرمولهای خاص این رشته که در ارشد حسابداری نیز مطرح شده مباحث مالی رو تحلیل میکنن و در اختیار استفاده کنندگان جهت اتخاذ مناسب تصمیم قرارمیدن، لذا میشه گفت چون رشته حسابداری داده ها وطلاعات مالی رو پردازش میکنه و درنهایت نقش گزارشگری مالی رو ایفا میکنه و درنتیجه یک گام بالاتر از مدیریت مالی قرار داره.

مرتضی
1392/12/05

گرچه در حسابداری مباحث مالی نیز مطرح میشود ولی اساسا متفاوت هستند. گزارشگری در حسابداری بعد از دوره مالی یعنی پسینی است، اما در مدیریت مالی شما به برنامه ریزی و حتی پیش بینی جریانهای نقدی و اثرات آنها بر ارزش بازار سهام میپردازید. حسابداری تکنیک و قواعد است اما مدیریت مالی مدیریت است و حسابداری یکی از ابزار کنترلی مدیریت است. به طور کلی بالاتر بودن یا پایینتر بودن جز برای دلخوشی چیز دیگری نیست.

محمود رضا
1393/06/02

دوست عزیزم آیا در حسابداری یاد میدهند بین چند طرح کدام را و در چه شرایط اقتصادی انتخاب کنیم؟ یاد میدن روی یک سهم چطور ارزش گذاری کنیم بسته به پارامترهای مختلف اقتصادی؟
فکر نمی کنم...
اینها مخصوص مدیران مالیه که وظیفشون بهینه سازی استراکچر مالی یک شرکت، انتخاب طرحهای پیش روی شرکت، تعین ارزش ذاتی شرکت در شرایط مختلف و ... است

محمود(دانشجوی ارشد مدیریت بازرگانی-مالی)
1393/11/01

کاملا با نظر شما مخالفم ،در درجه اول حسابداری علم نیست بلکه یک فن است،علاوه براون حسابداری یک سیستم اطلاعات مدیریتی که وظیفش تامین اطلاعات مناسب برای مدیران مالی است ولی مدیریت مالی همونطور که دوستان گفتند استفاده کاربردی از این اطلاعات است. همونطور که میدونید مدیریت مالی شاخه ای از مدیریت بازرگانی است (قبلا شاخه ای از اقتصاد کاربردی بوده) که هدف اون"حداکثر کردن ثروت" است! تقریبا همه سازمانها و شرکتهای ایرانی حسابدار دارند اما چرا ثروت ایرانی ها هیچ وقت حداکثر نمیشه؟ چرا بازارهای ایران پر از اجناس تقلبی قاچاق و وارداتی است؟ آیا بنظر خود شما حسابداری با مدیریت مالی برابر است؟ مسلما مدیریت مالی به عنوان یک علم با هدفی متفاوت و با ابزاری متفاوت که کاملا مبتنی بر "تحقیق در عملیات" "اقتصاد سنجی" "ریاضی مالی" و "سیستم های یارانه ای" است به هیچ شکل قابل مقایسه با حسابداری نیست! پس اگر فکر میکنید توی ارشد حسابداری همون چیزهایی رو به شما یاد میدهند که توی مدیریت مالی یاد میدهند باید به محتوای رشته خودتون شک کنید!
البته منکر این نیستم که مدیران مالی به داده های حسابداری نیاز دارند اما بدون شک این داده ها بدون تجزیه و تحلیل های اقتصادی و تجاری بدون ارزش است.
لطفا هرگز مدیریت مالی رو با حسابداری مقایسه نکنید چون مدیریت یک علم است و حسابداری یک مهارت، مدیریت بر مبنای ریاضیات و آمار و سایر علوم است و هدفی کاملا متفاوت داره. اگر هم توی ایران مدیریت مالی در برخی دانشگاه ها جز دروس حسابداری است اشکال از ایرانی هاست، اگر غیر از این بود الآن با این همه نابغه، یک کشور جهان سومی نبودیم!
موفق باشید

سیاوش
1395/01/29

دقیقا به همون دلیلی که گفتی حسابداری یک پله از مدیریت مالی پایین تره. اگه توی چارت سازمانی موسسات و ادارات هم نگاه کنی میبینی که مدیر مالی بالاتر از حسابدار قرارداره. حسابدار یک نیرو هست و یک تخصص هست در خدمت مدیر مالی و گزارشات مورد نیاز مدیر مالی رو براش تهیه میکنه و دراختیارش قرار میده تا مدیر مالی با تحلیل اون گزارشات، بتونه تصمیمات مدیریتی اتخاذ کنه

امید
1392/11/13
پاسخ به این نظر

بچه ها من واقعا دو دل هستم حسابداری رو انتخاب کنم یا مدیریت مالی رو
مدیریت مالی رو دوست دارم ولی احساس میکنم توان رشته حسابداری بیشتر باشه

محمد
1392/11/30
پاسخ به این نظر

سلام
رشته مدیریت مالی را بهتر است کسانی ادامه دهند که تجربی کار عملی حسابداری داشته باشند. چون در مقطع ارشد تحلیل مسائل مالی یا به عبارتی مدیریت مسائل مالی صورت می پذیرد و برای کسانی که تجربه قبلی کار عملی حسابداری را داشته باشند درک مفاهیم و مطالب بهتر صورت می پذیرد. اطلاعات ارائه شده توسط یک تحصیلکرده این رشته در اختیار مدیران یک شرکت یا مجموعه قرار می گیرد که باید سیاست گذاری روند آتی را تعیین نمایند. پس بقا و روند مطلوب و رو به رشد مجموعه ها در گروه این گونه تحصیلکرده ها است. تحصیلکرده های این رشته در کشورهای پیشرفته از عز و قرب بسیار زیادی برخوردارند و از جمله مشاغل پردرآمد محسوب می شود.

معین
1393/01/03
پاسخ به این نظر

باسلام
رشته مدیریت مالی یک از رشته های مورد علاقه من و کسانی است که تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی در رشته حسابداری طی کرده باشند و در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری این رشه را انتخاب و ادامه تحصیل دهند

مژگان
1395/08/01

کسانیکه در رشته حسابداری تحصیل کرده اند و دارای مدرک کارشناسی هستند به سراغ بازار کار می روند و با تجربه بیشتر در کارشان مهارت پیدا می کنند . ادامه تحصیل در مقطع ارشد برای دانشجویانی است که علاقه به هیئت علمی شدن دارند و بهتر است رشته کارشناسی را ادامه دهند . موفق باشید

حمید
1393/02/18
پاسخ به این نظر

سلام.
کارشناسیم وتو رشته حسابداری ازدانشگاه پیام نورگرفتم. متاسفانه تو دانشگاه فقط خوندم وبه اسم کارشناسی فارغ التحصیل شدم اما واقعا مهارت حسابداری وتو بازار کار نتونستم بکار ببندم ..یعنی واقعیتش اصلا فرصتش پیش نیومد وتو یه شغل کاملا غیرمرتبط کار میکنم . میخوام برا ارشد بخونم اما دوست دارم هدفدار باشه و بتونم بکارببندمش توی شغل ایندم حالا واقعا موندم مدیریت مالی وانتخاب کنم یا حسابداری و؟

هستی
1393/03/30

من سال ۸۷ در رشته مدیریت مالی فوق لیسانس گرفتم و الان تدریس میکنم به این رشته خیلی جذابه بهت پیشنهاد میکنم مدیریت مالی بخونی چون خیلی جذاب تر از حسابداری هستش

محمد
1393/03/09
پاسخ به این نظر

من کارشناسیم مدیریت بازرگانیه میخوام ارشد مدیریت مالی بخونم چون بازار کارش بهتره میخواستم نظر دوستان ببینم چیه؟

مسعود
1393/05/15
پاسخ به این نظر

من کارشناسی ارشد حسابداری هستم . بازار کارو علاقه مهمترین چیزا هستن . بازار کار حسابداری با توجه به توان خودت خوب یا بهتره اما مدیریت مالی توی سطوح بالایی هر شرکت وضعیت بهتری داره .اما اینو بدون که توی کار آزاد تنش زیادی هست که واقعا ادم رو عذاب میده . با توجه به توانایی ها و تحمل فشارها و بازار کار انتخاب کن

مریم
1393/09/02
پاسخ به این نظر

سلام مطالبتون عالی و البته مرتب بود.
درود بر شما

طوبی
1393/10/07
پاسخ به این نظر

سلام و خسته نباشید از نظرات عالی و مثمر ثمرتون
منم دودل بودم و بخاطر همین کلا ارشد ثبت نام نکردم چون کارشناسی یه رشته دیگه خوندم و ارشد دوست داشتم مدیریت مالی بزنم اما همه تنها حرفی که بهم زدن این بود که نمیتونی اما من میدونم که میتونم و الان واقعا تصمیم گرفتم ثبت نام کنم و شانس خودم و حرف خودم رو ثابت کنم بازم مرسی موفق باشین.

نگار
1393/10/09
پاسخ به این نظر

من کارشناسی مهندسی نفت خوندم برا ارشد میخواستم کنکور مدیریت مالی بدم از یکی تحقیق کردم میگفت خیلی رشته سختیه اصلا نرو این رشته.میخواستم ببینمواقعا سخته؟ از مهندسی سخت تره یعنی؟

شاهین
1396/03/19

رشته مهندسی با دانش و ریاضیات معلوم سرکار داره که البته پیچیدگی محاسباتش بیشتر سختش میکنه. اما رشته مالی که زیر شاخه انسانی برعکس مهندسی که با اعداد معلوم سرکار داره، دارای متغییر های زیادیه که این متغیرها لحظه لحظه تغییر میکنن مثل تقاضا ارز و... که لحظه به لحظه شکل و ماهیت تصمیمات و تغییر میدن که این عامل باعث پیچیدگی زیاد میکنن. در هر صورت هر رشته ای سختی ها و پیچیدگی های خودش و داره.

محمد
1393/10/09
پاسخ به این نظر

خیر
آنقدرهم سخت نیست. فقط شرط موفقیت در هر رشته ای ، علاقه مندی به ان می باشد موفق باشید

الناز
1394/09/28

و البته استعداد

پیمان
1393/10/12
پاسخ به این نظر

سلام. بدلیل اینکه دانشگاه های روزانه سراسری در مدیریت مالی ظرفیتشون کمه حدودا صد و ده نفر اکیدا توصیه میکنم کسانی از رشته های غیر مرتبط نرن واسه کنکور سراسری.کسانی که میتونن موفق بشن از رشته های حسابداری ، مدیریت مالی و بازرگانی هستند . مهندسی ها بیشتر MBA شرکت میکنن چون سه تا منبع واسه کنکور بیشتر نداره 1- ریاضی 2-تست هوش 3-زبان

سیاه
1393/10/21
پاسخ به این نظر

رشته خوبیه من ترم اول دکتری مالیم موفق باشین

مائده
1393/11/26
پاسخ به این نظر

سلام
من مدیریت بازرگانی میخونم علاقه زیادی به خوندن مدیریت مالی تو ارشد دارم اما روحیه من زود خراب میشه توی گرفتن تصمیم هم کند عمل میکنم در واقع اگر بخوام بیام این رشته باید ادم جدیدی بشم فکر میکنید با این وضعیت بتونم تو رشته مدیریت مالی ادامه بدم.ضمن اینکه انقدر این رشته رو دوست دارم که نمیتونم به رشته های دیگه فکر کنم.مطالبتون خیلی خوب بود مرسی

mahdi
1395/11/29

برای بازسازی و تقویت مهارت های رفتاری چه از منظر فردی و یا چه از نظر سازمانی و تخصصی اصولا بیش از حد به دانشگاه امیدوار نباشید. متاسفانه

امیر
1394/02/19
پاسخ به این نظر

سلام
تنها قدرتی که در دنیا غیر ممکن رو ممکن میکنه چیزی نیست جز عشق و علاقه و تلاش

محسن
1394/03/01

آره

farideh
1394/02/24
پاسخ به این نظر

با سلام
بنده با نظر همه موافقم هرکسی باید با توجه به علایق واستعدادش هدفشو انتخاب کنه هردو رشته خیلی خوبن اما رشته مدیریت بیشتر به درد خانم ها میخوره خودم در این مورد با چند تن از دوستام واستادام که همگی رشته حسابداری رو تو مقطع کارشناسی خوندن و الانم دکتری مالی دارن صحبت کردم خیلی راضیند از اینکه مالی رو انتخاب کردن دلایلشون خیلی جامع وواضح بود اینکه گرفتن ارشدحسابداری خیلی سخت ترهستش ویه دلیل خیلی مهمتر اینه که دانشجویان ارشد مالی که قبلا حسابداری خوندنبه مراتب جایگاه بالاتری دارند وزودتر به استخدام شرکت ها در میان یه چیز دیگه خدمتتون عرض کنم کسایی که برای ارشد حسابداری رو انتخاب میکنند چیز زیادی به معلوماتشون اضافه نمیشه من خودم رشتم حسابداری بود اما با کلی تحقیق فهمیدم که ارشد مالی برای اونایی که حسابداری رو تموم کردن بهتره چون معلوماتشون بالا میره امیدوارم بخهدردتون خورده باشه

sina
1394/03/01

سلام
مطالبی که شما فرمودید فکر کنم بیشتر جنبه نظر شخصی بود. من معنی این جمله رو نمیفمم حسابدای بیشتر به درد خانم ها میخوره؟ یا شما طرفدار جانبدارانه زنان هستید یا اینکه اطلاعات کافی ندارید. من جانبدارانه حرف نمیزنم اما کجا دیدید مدیریت بیشتر دست خانم ها باشه. یه نگاهی به شرکت ها یا وزارتخانه ها یا هرجایی بیشتر محیط مردانه ای دارن
بعد مطلب دیگر اینکه فرمودید به درد کسانی میخورد که رشته حسابداری بودن خیلی ببخشید اما اگه نگاهی به مطالب مالی نگاه کنید متوجه میشوید که مطالبی که از حسابداری در مالی کاربردی هستند خیلی کمه و با پاس کردن اصول حسابداری ۱ و ۲ حل میشن نیازی به اون صورت به حسابداری پیشرفته نیست
این مدیریته که مهمه چطوری بتونین نیازهای بازار رو بشناسین با توجه به اون سرمایه گذاری کنید سود رو حداکثر
پیشنهاد من اینه یکم بیشتر مطالعه کنید و جانبدارانه سخن نگویید
من خودم دکترای مالی میخونم لازم دونستم مطالبی رو عرض کنم
قصد جسارت هم نداشتم

رنجبر
1394/03/28
پاسخ به این نظر

سلام
منم هم دانشجویی قشم هستم از کاردانی تا کارشناسی اینجا درس خوندم ناپیوسته از دوره دیپلم هم حسابداری خوندم از دوره دبیرستان تا کارشناسی ببیشتر منابع درسی تکراری بود با این فرق که مطلب تو هر دوره مفصل تر از قبل میشد .اما از این این که تو مقطع ارشد هم دوباره همونا رو بخونم و پیشرفتی حاصل نشه ناراحت بودم .که بامشورت از یکی از اساتید دانشگاه که دکترای مدیریت مالی داره و درقشم در کار خودش بسیار موفق بوده .گفت برای تکمیل شدن ویه حسابدار خوب .ارشد رو مدیریت مالی بخونم .وگفت که شمادر حسابداری اصول را یاد گرفتید و یکی ضعف های بچه های حسابداری در بازار کار تجزیه تحلیل حسابهاس مدیریت در مقطع ارشد میتونه تکمیل کننده باشه و بچه های حسابداری در این مقطع موفق تر هستن .

نامجو
1394/04/03
پاسخ به این نظر

سلام من رشته کارشناسی ام ریاضی است و یازده ساله که کار حسابداری کردم و تقریبا جز حسابدارهای موفق بودم می خوام برای ارشد مدیریت امور مالی بخونم اما شرایط حضور توی جلسات کلاس رو ندارم برای همین می خوام برم پیام نور اما پیام نور فقط رشته بازرگانی گرایش امور مالی داره. می خواستم اطلاع رسانی کنید که رشته مدیریت بازرگانی گرایش امور مالی همون مدیریت امور مالی هست یا نه

مینا
1394/05/29
پاسخ به این نظر

سلام من رشته ام اقتصادبازرگانیه وتودبیرستان انسانی خوندم وریاضیم تعریفی نداره.نمیدونم اگه بخونم قبول میشم یااگه قبول بشم میتونم ادامه بدم.لطفاراهنماییم کنین

زینب
1394/06/07

این یه بهانس...ما تا کی میخوایم از نقاط ضعفمون فرار کنیم.آزمون ارشد میتونه یه محک باشه برای جاهای مهمتر زندگی...الان نتونیم از پس یه ریاضی بر بیایم فردا مشکلات زندگی رو چجوری حل میکنیم؟؟منم رشتم انسانی بوده ...کارشناسی هم اصلا دانشجوی زرنگی نبودم چون همیشه از اون چیزایی که باید میداشتم ولی نیاز به تلاش داشت فرار میکردم چون اهل مبارزه نبودم پشتکار نداشتم ...یک آن به خودم اومدم گفتم برا ارشد درس بخونم دوباره شروع کردم بهانه تراشی که مثلا یه رشته ایی رو برم که ریاضی نداشته باشه ...تو اینترنت کلی سرچ کردم ...مدیریت مالی رو عمدا انتخاب کردم... رفتم به جنگ این ریاضیاتی که ازش واسه خودم غول ساخته بودم عزممو جزم کردم و خوندمشون قبول هم شدم اصلا هم سخت نبود شاید یه مطلبو 10 بار میخوندم و نمیفهمیدم ولی با خودم میگفتم اینو یک انسان نوشته یکی مثل من پس دلیلی برا نفهمیدنش وجود نداره ...الان نسبت به قبل خیلی با اراده تر و جسورتر شدم فهمیدم یه عمر که همه اساتید و دوستام میگفتن رشته انسانی ریاضی براش سخته حرف بوده کاشکی اون موقع یکی بود بهم میگفت اینا الکی میگن یکی که هولم میداد و این همه عمرمو الکی هدر نمیدادم...
جسور باش دوستم

زرگل
1398/08/25

عالی بود عالی /ممنون

بهناز
1394/06/17
پاسخ به این نظر

سلام
از همه بابت اطلاعات جامع و مفید تشکر می کنم
من آرزوم خوندن رشته مالی
خودم کارشناسی بازرگانی خوندم
حالا دو تا سئوال دارم
با وجود اینکه پیش زمینه حسابداری ندارم میشه ک مالی بخونم؟
دوم اینکه درشته مدیریت بازرگانی گرایش امور مالی همون مدیریت امور مالی هست یا نه ؟
ممنون میشم راهنمائیم کنید تا زودتر شروع کنم به خوندن

جواد
1394/06/18

سلام بهناز خانوم رشته مدیریت مالی چند وقتیه از مدیریت بازرگانی جدا شده یک رشته کاملا جداست. در امتحان ارشد ضرایب آنها کاملا متفاوته برای خوندن رشته مدیریت مالی نیازی به اون صورت آشنایی با حسابداری نیست. کتابایی رو که باید واسه ارشد بخونین چیزایی رو که لازمه یاد میگیرید. من خودم عمران خوندم ولی ارشد مدیریت مالی دارم میخونم الانم هیچ مشکلی در رشته مدیریت مالی ندارم . از سایت مدرسان شریف میتونین منابع و دروس لازم رو پیدا کنین.

مریم
1394/06/24

سلام من کارشناسیم مهندسی صنایع بوده و تقریبا هیچ تجربه ای در زمینه حسابداری ندارم
ازمون ارشد هم مدیریت مالی شرکت کردم و قبول شدم
درصد مدیریت مالیم بالا بود اما از حسایداری کم اوردم! نمیدونم بتونم خودمو برسونم یا نه! اما حرفای دوستان مخصوصا اقای جواد رو خوندم فمیدم که میتونم خودمو برسونم.. توکل بخدا.. فردام میرم برای ثبت نام ارشد مدیریت مالی ب امید خدا

سالومه
1394/06/24

مریم جان شماروزانه اوردین؟
منم تقریبا شرایط شمارو دارم میخوام مالی بیارم

بهناز
1394/06/22
پاسخ به این نظر

سلام ممنون آقا جواد
به نظر شما ک دانشجوی این رشته هستید من می تونم با دیپلم ریاضی و لیسانس بازرگانی مالی بخونم ؟
چون همه تجویز می کنند ک موفق نمیشم و بهتر همون بازرگانی رو ادامه بدم امادخودم مالی دوست دارم
در ضمن حتما باید کلاس برم یا خودم می تونم بخونم ؟
پیشاپیش از لطفتون متشکرم

فاطمه
1394/06/22
پاسخ به این نظر

سلام
من دانشچوی مدیریت صنعتی هستم.... ترم بعدی درسم تموم میشه،مدیریت مالی رو خیلی دوست دارم بخونم.ولی بعضی ها میگن حتما باید حسابداریت کامل باشه تا این رشته رو بخونی.این حرف درسته؟

سیدمنصورحسینی38ساله ازتبریز
1394/06/26

سیدمنصورحسینی باسلام من نظرات همه دوستان رو خوندم بسیار دقیق و جالب بود ولی تمامی این عزیزان نکات ظریفی رو فراموش کردن که امروزه علوم اقتصادی با علوم دیگه کاملا درگیر شده بخصوص کامپیوتر امار و ریاضیات من 18 سال کارم حسابداری هست ولی دایما باید علوم که عرض کردم رو بخونم الان باید تحلیل صورتهای مالی بخوبی بلدباشید که دردوره کارشناسی تمام رشته های علوم اقتصادی و مدیریت پایه های اون تدریس شده .اگر مهندس یا دکتر یا ریاضی دان هستید فقط باید با حوصله به پایه های رشته حسابداری بپردازید .بعدش مطالعه در این خصوص رو هیچ وقت رها نکنید اصول حسابداری و مجلات حسابرسی رو دایما مطالعه کنید .من دیدم افرادی رو که تا حالا بعد از این همه سال هنوز فرق بین برداشت و هزینه رو تمیز نمیدن یا نمیدونن که چه اقلامی رو به بهای تمام شده ببرن پس این نکته اینجا مشهود میشه که دوستان رشته های که حسابداری رو کم خوندن باید همت کنند و تمام اصولهای که درنهایت به صورتهای مالی منتهی میشه رو یادبگیرن البته نمیگم خیلی راحنه اما خیلی سخت هم نیست ایشالا همه دوستان بدونن که علم رو بشر به مرور زمان فرا میگیره /باتشکر 09128547670

زهره
1394/06/24
پاسخ به این نظر

سلام
دوساله که لیسانس علوم کامپیوتر گرفتمو واسه ارشد هیچ کاری نکردم و هیچ علاقه ای به ادامه دادن علوم کامپیوتر دارم.درمورد مدیریت مالی کمی تحقیق کردم و منابع کافی رو هم گیر اوردم و قصد خوندنشو دارم.منتها یه سوالی برام پیش اومده.ماهایی که از یه رشته کاملا غیرمرتبط داریم میایم واسه بازار کار به مشکل برنمیخوریم؟مانع جلوی پامون نمیذارن؟

سالومه
1394/06/24
پاسخ به این نظر

سلام دوستان مالی ممنون میشم راهنمایی کنید:
من کارشناسی مهندسی برق خوندم اما به دلیل بازار کار بد این رشته برای خانوم ها تصمیم ب تغییررشته ب شاخه مدیریت گرفتم
اما در انتخاب بین گرایش های مالی و اجرایی و شهری مشکل دارم.مدیریت مالی ب دلیل بازار کار خوب مد نظرم هست البته من هم ریاضی قوی هم قدرت تحلیل بالا دردروس تحلیلی وحتی حفظی هستم اما فقط به خاطر رشته کارشناسی میترسم بازار کار نداشته باشم
از طرفی به دروس و مراتب شغلی اجرایی و شهری هم خیلی علاقه دارم(از مالی بیشتر)به نظر شما چ رشته ای بهتر است؟(از لحاظ بازار کر در شهرستان ها)
و اینکه ایا این درست است در مدیریت شهری سابقه کار فرمالیته است؟

ابراهیم
1394/07/13

سلام به این دلیل که شما در شهرستان هستید وبازار کار معمولا در شهرستان کمتره وامکان تدریس رو هم ندارید چون در مقطع کارشناسی و ارشد مرتبط نخوندین. من در مورد مدیریت شهری اطلاعاتی نداریم و مدبریت مالی و حسابداری رشته هست که بازار کارش بد نیست بهتره رو مدیریت مالی سرمایه گذاری کنید

Mohamad
1394/06/26
پاسخ به این نظر

دوستان و استاد عزیز سلام.مه یه مهندس عمرانم ولی برای ارشد تصمیم گرفتم برم تو وادی مدیریت و بین انتخاب mba و مالی دودلم از اونجاییکه مالی ظرفیت بیشتری نسبت به mba داره و من بیشتر نظرم رو mba هستش بنظرتون کدومو انتخاب کنم؟ لطفا طوری راهنماییم کنید که ازین دو دلی در بیام.ممنون

الناز
1394/06/28
پاسخ به این نظر

دوستان سلام
من ارشد مدیریت بازرگانی گرایش مالی قبول شدم این رشته تفاوت زیادی با مدیریت مالی داره؟

علی
1394/06/29
پاسخ به این نظر

خدمت دوستان عزیز عرض کنم که من انسانی خوندم و مدرک کارشناسیم مرتبط به امور مالی نیست ولی از زمانی که در یک موسسه مشغول به کار شدم خیلی به امور مالی علاقمند شدم و تصمیم گرفتم که ارشد امور مالی را انتخاب کنم و با وجود اینکه دیگران منو خیلی نامید کردن خدارو شکر با وجود اینکه حتی یک کتاب رو هم نخوندم در مقطع ارشدمدیریت مالی قبول شدم ناگفته نماند که زمانی که در جلسه کنکور بودم خیلی سوالات برام آسون بود فقط و فقط به خاطر اینکه من با تجربه همی این مطالب رو کسب کردم آیا به نظر شما نمی توانم در ارشد مدیریت موفق باشم لازم به ذکر است که خیلی آدم ریسک پذیری هستم و تجزیه و تحلیل صورت مالی هم بد نیست ؟

raheleh
1394/07/04
پاسخ به این نظر

سلام
من لیسانس مدیریت مالی دارم میخوام ارشد هم مدیریت مالی قبول شم میخواستم بپرسم با توجه به اینکه سهمیه رتبه اولی دارم حدودا رتبم باید چند بشه تا قبول شم؟دوستانی که ارشد قبول شدین یه مشاوره واسه نحوه مطالعه میدین؟من تا هنوز شروع نکردم واسه کنکور بخونم چون تمام روزو سر کارم بنظرتون می رسم تا بهمن آماده شم؟

ناهید
1394/07/06
پاسخ به این نظر

دوستان سلام
من کارشناسی مهندسی پلیمر خوندم و قصد دارم ارشد مدیریت مالی بخونم بیشتر به خاطر کارش میخوام این رشته را انتخاب کنم نه علاقه میخواستم بدونم به نظرتون انتخاب درستی هست؟

somaye
1394/07/11
پاسخ به این نظر

سلام و خسته نباشید من امسال کارشتاسی ارشد مدیریت مالی رو تموم کردم و دارم برا دکتری اماده می شم و می خوام گرایش حقوق مالی انتخاب کنم چون حس میکنم تو ایران بیشتر جواب میده.برا تست زنی بیشتر شما چه موسسه ای پیشنهاد می کنید و اینکه کدوم گرایش از 5 تا گرایش مالی تو دکتری بهتره....

محمد
1394/07/23
پاسخ به این نظر

باسلام دوستان من تازه این رشته قبول شدم کارشناسیم اصلا ربطی به این رشته نداره استرس ثبت نام دارم کسی میتونه منو راهنمایی کنه.. ممنون میشم

حانا
1395/02/15

سلام محمد آقا الان دیگه احتمالا تعیین تکلیف شدین ؛ ولی کلا از من میشنوین رشته عالیه با بازارکار فوق العاده ؛ تقریبا میشه گفت همه جا برا این رشته کار هست.. یاحق

جواد
1394/07/25
پاسخ به این نظر

سلام بهناز خانوم ببخشید من یه مدت درگیر کارام بودم وقت نکردم بیام سایت عذرمیخام اینکه چه رشته بودین مهم نیست اینکه الان چه تصمیمی گرفتین مهمه وقتی به حرف دیگران توجه کنین ناامید میشین من متوجه شدم که شما میخاین که موفق بشین پس واس موفق شدن هیچ مانعی نیست زندگی بهم ثابت کرده وقتی میخوام تو اون کار موفقترینم من بهتون قول میدم با انگیزه وتلاش شروع کنین ازهرکسی که فکرشو بکنین موفق تر میشین نه تنها مدیریت مالی بلکه هررشته ای که بگین تلاش کنین تواون رشته بهترین خواهید شد.

بهناز
1394/07/26

سلام
ممنون از راهنمایی و انرژی مثبتتون خیلی کمکم کردید توکل ب خدا

سوگند
1394/07/26
پاسخ به این نظر

سلام دوستان من تازه سال سوم دبیرستان هستم و می خوام یک رشته خوب که اینده شغلی خوب هم داره انتخاب کنم خانوادم این رشته رو پیشنهاد کردن. میشه شما بیشتر راهنماییم کنین ممنون میشم.

ادمین:
سلام. اگر به مباحث مالی و حسابداری علاقه زیادی دارید، رشته خوبی است.

مهسا
1394/07/27
پاسخ به این نظر

سلام. من کارشناسی رشته علوم اجتماعی گرایش پژوهشگری خوندم. اما برای ارشدتصمیم دارم مدیریت بخونم وبین بازرگانی ومالی موندم کدومو بخونم ؟؟ممنون میشم راهنماییم کنین و اینکه کدوم شاخش بازارکاربهتری داره؟مالی یا بازرگانی.

ادمین:
سلام بازار کار هر دو تقریبا مشابه است. مقصد دانشجویان باسواد مالی، بخش های مالی شرکتها و همچنین شرکت های سرمایه گذاری است و مقصد دانشجویان بازرگانی، شرکت های بازرگانی و خدماتی است. البته حجم عمده بازار کار دو گرایش، مشترک می باشد.

جواد
1394/07/28
پاسخ به این نظر

سلام امیدوارم همیشه موفق باشین

شهره
1394/07/29
پاسخ به این نظر

سلام. اگه کسی در این مورد اطلاعاتی داره کمکم کنه ممنون میشم اخه خیلی به کمک و مشاوره نیاز دارم. من کارشناسیمو مترجمی انگلیسی خوندم الان واسه ارشد می خوام مدیریت مالی بخونم نمیدونم موفق میتونم بشم یا نه چون هیچ پیش زمینه ای از این رشته ندارم میتونم قبول شم یا نه؟بازار کار مدیریت مالی چطوره؟ بجز شرکت ها امکان اشتغال توو بانک هم هست؟(با توجه به اینکه کارشناسیم رشته ی دیگه ای بوده) لطفا کمکم کنین!

ادمین:
سلام. به طور کلی موضوع مدیریت مالی، نحوه سرمایه گذاری و مباحث متنوع مربوط به سرمایه می باشد. بازار کار نیز به تبحر متقاضی وابسته است و اگر کسی ماهر باشد امکان فعالیت شخصی در بورس را نیز دارد. بانک ها نیز در گزینه ها گاها از فارغ التحصیلان این رشته دعوت به عمل می آورند. با توجه به اینکه کارشناسی رشته دیگری بوده اید، در ارشد گروه برایتان پیش نیاز بیشتری در نظر خواهد گرفت اما در استخدام آخرین مدرک ملاک است.

نادر
1394/08/02
پاسخ به این نظر

سلام.من کارشناسی حسابداری خوندم.حالا ارشد مدیریت مالی قبول شدم.کلا من چند واحد باید پیش پاس کنم.میگن دوازده تا؟درسته یا نه؟

شهره
1394/08/05
پاسخ به این نظر

سلام. من فارغ التحیل رشته ی مترجمی انگلیسی علامه هستم. قصد ادامه ی تحصیل ارشد در رشته ی مدیریت مالی رو دارم. به نظر شما بازار کار مدیریت مالی بهتره یا مدیریت بازرگانی؟ قبولی کدوم راحت تره؟ البته رشته ی دبیرستان من ریاضی بود.پیشنهاد شما کدوم رشته هست؟
من ارومیه هستم خیلی شغل آینده واسم مهمه اینکه چی بخونم و کجا می تونم مشغول به کار بشم؟ لطفا کمکم کنین ممنون میشم

ادمین:
با سلام
بطور کلی هر دو رشته خوب هستند . در صورت علاقه به مباحث سرمایه گذاری و مالی، مدیریت مالی را انتخاب کنید ولی اگر از مالی دل خوشی ندارید، بازرگانی بخوانید. برای اطلاع از بازار کار شهر خود به سایت های راهنمای جویندگان کار مراجعه نمایید.

حمیده
1394/08/05
پاسخ به این نظر

سلام .من ترم آخرحسابداری هستم تو دبیرستان انسانی بودم دروس ریاضی ضعیف هستم تو دانشگاه هم با درس تحلیلی مثل مدیریت مالی جور نبودم . اما الان میخام واسه فوق تو رشته مدیریت مالی شرکت کنم.به نظرتون موفق میشم .یا شکست میخورم یا باید قید شو بزنم.

ادمین:
سلام
موفقیت و عدم موفقیت به همت شما بستگی دارد، اما اگر در شغلی متناسب با رشته مدیریت مالی مشغول شوید، باید تحلیلگر قوی ای باشید.

مهسا
1394/08/07
پاسخ به این نظر

سلام دوستان من میخواستم بدونم رشته مدیریت مالی رو باید بعد از دادن کنکور انسانی انتخاب کنیم ؟ من جایی خوندم که مدیریت مالی زیرشاخه ی اقتصاد هست ؟ یا اون فرق داره؟ اگه جوابمو بدین ممنون میشم .

ادمین:
با سلام. مدیریت مالی از گرایش های مجموعه مدیریت می باشد.

بهار
1394/08/12
پاسخ به این نظر

سلام دوستان من رشته کارشناسیم مدیریت بازرگانی خوندم الان ارشدم مدیریت صنعتی تهران قبول شدم ثبت نامم کردم.ولی خیلی ها میگن که مدیریت مالی بازارکارش بهتره. نمیدونم چکار کنم تغییر رشته بدم یا نه؟ لطفا راهنماییم کنین زمان زیادی واسه تغییر رشته ندارم.

علی
1394/08/18
پاسخ به این نظر

با سلام
من پیش دانشگاهی رشته ریاضی هستم و علاقه زیادی به مدیریت مالی دارم . موندم که حسابداری بخونم و کارشناسی مدیریت مالی ، یا کلاً از اول مدیریت مالی بخونم. کدام حالت از نظر سطح علمی و مالی(بازار کار و در آمد) بهتر هستش؟ لطفا راهنماییم کنید . با تشکر

ادمین:
سلام. بازار کار عمده رشته حسابداری همانطور که از اسم آن پیداست، استخدام به عنوان حسابدار شرکتها، اشخاص و سازمان ها می باشد. اما در مورد مدیریت مالی قضیه متفاوت است. بازار کار یک فارغ التحصیل کاربلد مدیریت مالی، بخش سرمایه گذاری شرکتها خواهد بود. شناخت بازارهای سرمایه، شناخت هیجانات بازار، آشنایی با تامین کننده ها و ... همگی می تواند شروع یک کسب و کار پر رونق را رقم بزند. البته این به این معنی نیست که فارغ التحصیلان حسابداری وارد بازار سرمایه نمی شوند، بلکه بسیاری در این بازار بسیار موفق هم هستند، اما هدف رشته ها تقریبا همان موارد بالا است. به طور کلی ثابت شده است درآمد و کار بر مبنای تخصص شکل می گیرد نه رشته.

محمد
1394/08/21
پاسخ به این نظر

با سلام خدمت همه دوستان گرامی من کارشناسی برق خوندم از یه دانشگاه دولتی معتبر . می خوام ارشد حسابداری یا مدیریت مالی بخونم . با توجه به اینکه ریاضیات بسیار قوی دارم و سوالات کنکور امسال ارشد هر دو رشته رو در درس ریاضی به راحتی بیشتر از 95 درصد جواب دادم . حالا با این اوصاف و در نظر گرفتن بازار کار کدوم رشته رو کنکور بدم بهتره ؟؟؟، خواهش میکنم از آدمین عزیز یا تمامی دوستانی که میتونن کمک کنن hmmohammad 2009@yahoo.com

غفار
1394/08/24
پاسخ به این نظر

با سلام وتشکر.لطفا اگه میشه برام توضیح بدین چه فرقی هست بین مدیرت بازگانی -گرایش مالی بامدیریت مالی؟ایا داخل بازار کاربین این دو فرقی هست؟چون واحدهای بازگانی گرایش مالی فرق میکنه با خود رشته مالی.

ادمین:
سلام این صفحه را مطالعه کنید

Zahra
1394/09/07
پاسخ به این نظر

واقعا ممنونم،خیلی نظراتون بهم کمک کرد،واقعا مرسی

ژیلا
1394/09/07
پاسخ به این نظر

سلام. خسته نباشید
من کارشناسی ارشد رشته ریاضی مالی رو از دانشگاه دولتی(روزانه) با معدل ۱۸ خوندم. پایان نامم در زمینه مدیریت ریسک است اما میخوام ارشد مالی یکی از گرایش های بانکداری و بیمه یا تامین مالی در صنعت نفت و گاز رو بخونم. با توجه به اینکه هیچ جا ریاضی مالی رو نمیخوان و فعلا شناخته شده نیست و همچنین چون واسه دکترا باید برم باز دکترای ریاضی کاربردی رو شرکت کنم. نمیدونم چیکار کنم از بلاتکلیفی دارم دیونه میشم. خواهش میکنم منو راهنمایی کنین. با تشکر فراوان

مینا
1394/09/07
پاسخ به این نظر

سلام.من رشتم در مقطع کارشناسی عمران بوده میتونم ارشدمو مدیریت مالی بخونم و موفق بشم؟ با تشکر

ادمین:
سلام موفقیت تصادفی نیست، اما غیر ممکن هم نیست. اگر علاقه داشته باشید، تلاش کنید و واقعا بدانید چه می خواهید، اطلاعات کارشناسی مدیریت مالی قابل جبران می باشد.

raha
1394/09/09
پاسخ به این نظر

سلام.من فارغ التحصیل کارشناسی یکی از رشته های علوم پایه ام .با اینکه ارشد در رشته خودم در یک دانشگاه معتبرقبول شدم اما نرفتم چون توی این مدت یک سال که فارغ التحصیل ام هیچ کاری در زمینه رشته تحصیلیم پیدا نکردم وامسال برای کنکورارشد بین رشته مدیریت مالی ورشته خودم دوباره به شدت دودل شدم میترسم که اصلا کنکورشو قبول نشم یا توی ارشد دچار مشکل بشم باتوجه به اینکه رشته کارشناسیم ی چیز دیگه بوده ویک سال عقب بیفتم(چون فقط کنکور دولتی میخوام شرکت کنم ) ویک انتخاب بین این دو رشته دارم والان هم وقت ثبت نام رسیده.لطفا کساییکه فارغ التحصیل این رشته هستن راهنمایی کنن.

امیر حسین
1394/09/11
پاسخ به این نظر

با سلام. من دانشجوی کارشناسی مدیریت دولتی هستم. برا ارشد میخاستم مدیریت مالی بدم اما نمیدونم مالی بهتره یا mba ...و در مقایسه م.مالی با بازرگانی-بازاریابی کدوم بازار کار بهتری داره؟...و بازرگانی گرایش مدیریت مالی با مدیریت مالی چه فرقایی دارن یا یکین؟

ادمین:
سلام. برای آشنایی با MBA این صفحه و برای آشنایی با تفاوت مدیریت مالی و گرایش مالی این لینک رو مطالعه کنید.

sepideh
1394/09/11
پاسخ به این نظر

سلام من کارشناسی رشته معماری داخلی رو دارم برای ارشد میخوام مدیریت یا MBA شرکت کنم میخواستم ببینم میتونم موفق باشم توی رشته های مدیریت یا اگر مهندسی بخونم بهتره.

ادمین:
سلام. سوال شما صحیح نیست. MBA برای رشته های فنی مهندسی خوب است. اما موفق شدن به خود شما بستگی دارد.

Zizi
1394/09/11
پاسخ به این نظر

سلام، رشته کارشناسیم ریاضی بوده الان برا ارشد بین بازرگانی گرایش مالی و مدیریت مالی نمیدونم کدوم و انتخاب کنم . کدوم بهتره برا بازار کار؟

ادمین:
سلام این مطلب را مطالعه نمایید.

محمدباقر
1394/09/12
پاسخ به این نظر

سلام بر همه دوستان من در رشته کارشناسی ریاضی محض فارغ التحصیل شده ام و می خواهم در رشته مدیریت مالی ادامه تحصیل دهم به نظر شما دوستان موفقیت من در این رشته چند درصد است؟نیاز به راهنمایی و نظرات متفاوت دارم با تشکر فراوان

سوره
1394/09/13
پاسخ به این نظر

سلام من کارشناسیم رشته مدیریت بازرگانی بوده میخوام برای ارشد مدیریت مالی یا بازرگانی گرایش مالی برم .. با توجه به این که تازه میخوام شروع به خوندن کنم به نظرتون تو کنکور کدوم یکی از این دو رشته موفق میشم (اونطور که متوجه شدم تفاوت زیادی از نظر محتوا باهم ندارن) جواب این پست خیلی برام مهمه لطفا جواب بدید.. مرسی:)

ادمین:
سلام
این که توی کنکور کدام رشته موفق خواهید بود، به توانایی و تلاش شما بستگی دارد. اما منطقی است ضریب دروس مربوط به رشته مالی در مدیریت مالی اهمیت بالاتری دارد. کافیست ضرایب دو رشته را مقایسه و بر اساس توانایی خود افدام نمایید.

محمد
1394/09/16
پاسخ به این نظر

سلام دوستان من کارشناسیم رشته اقتصاد بازرگانی سال 83 فارغ التحصیل شده ام و شاغل هستم می خواهم در رشته مدیریت مالی ادامه تحصیل دهم و رشته دبیرستان هم انسانی هست ولی توی دانشگاه به واحدهای حسابداری و مدیریت مالی علاقه داشتم و به نظر شما دوستان که در این رشته تحصیل کردید و تجریه دارید در صد موفقیت من در این رشته چقدر خواهد بود ممنون می شوم راهنمایی کنید با تشکر فراوان

ابراهیم
1394/09/20
پاسخ به این نظر

سلام دوستان من فارغ التحصیل رشته حسابداری در مقطع کارشناسی هستم. میخواستم واسه کنکور سراسری ارشد انتخاب رشته کنم ، بین دو رشته حسابداری و مدیریت مالی موندم کدوم یکی رو انتخاب کنم! مد نظر دوستان باشه که من این سوال رو فقط از جنبه بازار کارش دارم میپرسم با سپاس

ادمین:
با سلام. این مطلب را مطالعه نمایید.

مینا
1394/09/20
پاسخ به این نظر

سلام
من کارشناسی itخوندم و تو شهرداری کار غیر مرتبط با رشته ام دارم و الان برای ارشد مدیریت مالی مد نظرمه و میخوام راهنماییم کنید بین مدیریت it و مدیریت مالی کدوم رو انتخاب کنم

الهام
1394/09/29

به نظرم مدیریت it خیلی بیشتر بهت کمک می کنه با توجه به غیر مرتبط بودن کار با رشته به نظرم ادامه تحصیل مدیریت it گامی برای مرتبط شدن کار با رشته شما هست

جواد
1394/09/23
پاسخ به این نظر

سلام. دوستان من کارشناسی رشته مدیریت بازرگانی رو گرفتم الان میخوام مدیریت مالی شرکت کنم .ولی واقعا سردرگمم میتونم ادامه بدم یانه ....واقعا اونطوری که میگن سخته؟؟؟پیش نیا ز هم داره یانه؟

ارزو
1394/09/23
پاسخ به این نظر

سلام، من لیسانس معماری دارم و ارشد مدیریت مالی تهران جنوب قبول شدم، به نظرتون برم بخونم؟ گیر نمیکنم تو درساش؟؟؟؟

فاطمه
1394/09/30
پاسخ به این نظر

عرض سلام ادب میگم بازار کار ارشد حسابداری بهتره یا مدیریت بازرگانی یا مدیریت مالی؟ لطفا زود جوابمو بدین ممنون

هاشم
1394/09/30
پاسخ به این نظر

سلام می خواستم بدونم از لیسانس حسابداری به ارشد مدیریت مالی بخوام برم ایا باید بابت دروس جبرانی یک ترم اضافه بگیرم ؟

فرهاد
1394/09/30
پاسخ به این نظر

دوستان این رشته فقط در صورتی آینده داره که بتونید یکی از دانشگاه های تهران قیول شید.سایر دانشگاه ها اتلاف وقته و اصلا جذب نمیشن

goler
1394/10/04
پاسخ به این نظر

سلام ... میخوام بدونم کسی ک میخواد ارشد مدیریت مالی بخونه ... تو دوره کارشناسی حسابداری براش مفید تره یا همون مدیریت مالی ؟؟؟ لطفا راهنمااییم کنید ... با تشکر

مهدی
1394/10/11
پاسخ به این نظر

سلام.من مهندسی برق قدرت خوندم و تصمیم دارم ارشد مدیریت مالی رو بگیرم.با توجه به اینکه توی بازار آزاد کار میکنم و علاقه زیادی برا پیشرفت تو این رشته دارم آیا میتونم موفق باشم؟ تا اونجایی که حتی چون شنیدم رشته سختی هست رفتم کتابای حسابداری گرفتم و دارم میخونم.لطفا راهنماییم کنید.

فاطمه
1394/10/25
پاسخ به این نظر

سلام.دوستان ممنون ازراهنمایی های خوبتون دوستانی توی ارشدمدیریت قبول شدن بگن چه منابعی روخوندن ممنون میشم.وآیاکلاس ی هم شرکت کردن یانه؟

مجیدی
1394/10/26
پاسخ به این نظر

سلام - از این که جواب میدید و به اشتراک میگذارید متشکرم .من یک سوال دارم - دانشجو ارشد مدیریت بازرگانی گرایش مالی هستم - میخام موضوع شناسایی عوامل موثر بر تمایل به پیش خرید مسکن رو کار کنم. بنظر شما این موضوع برای رشته مالی قابل قبوله؟ یا نه چون این موضوع اقتصادی است نه مالی و باید موضوع دیگه ای انتخاب کنم.

ادمین:
سلام.
موضوع پایان نامه در چند مقطع در آینده مهم هستند از جمله:
1- در انواع مصاحبه ها (استخدامی، ادامه تحصیل ...) که چکیده علاقه مندی و تسلط شما بر پژوهش و موضوع را نشان می دهد.
2- در زمانی که بخواهید یک گرایش دکتری را انتخاب کنید، پایان نامه و احیانا مقالات چاپ شده از آن تاثیر گذارند.
3- وقتی خودتان عملکرد تحصیلی خود را مرور می کنید. افرادی که پایان نامه آماده تهیه می کنند هیچگاه لذت درگیر شدن در موضوع و نوشتن آن را نچشیده اند.
...
حال با توجه به توضیحات بالا بهتر است موضوعی را انتخاب کنید که قصد دارید در این زمینه ادامه راه دهید مثلا اگر بعدا قرار است بازاریاب شوید، بهتر است موضوع پایان نامه بازاریابی باشد (اگر گروه بپذیرد). ولی اگر مالی انتخاب شماست، یک پایان نامه خوب در موضوعات مالی، خیلی مناسبتر است.

سایه
1394/10/26
پاسخ به این نظر

سلام من کارشناسی مدیریت صنعتی دارم و ارشد مالی قبول شدم ,اما میترسم ادامه تحصیل بدم, رشته سختیه ؟

زهرا
1394/10/29
پاسخ به این نظر

با سلام
بنده لیسانس مهندسی برق دارم و متاسفانه توی این سال ها در شهرستان کار مناسبی پیدا نکردم با توجه به شرایط خاصی که داشتم الان بعد از حدود 8 سال از فارغ التحصیلی تصمیم به ادامه تحصیل گرفتم و با توجه به علاقه شخصی به 1- بورس و تحلیل های مرتبط با اون 2- مبانی اقتصاد مقاومتی تصمیم گرفتم وارد رشته مدیریت مالی بشم البته هدف اصلی من حرکت روی مرزهای این دانش در ایران هست نه شغل یا کسب درآمد. به نظرتون اصلا چنین چیزی ممکن هست یعنی امکان داره کسی توی چنین رشته ای توی شهرستان بتونه به جایی برسه که کار پژوهشی مفیدی در زمینه تولید علم بکنه؟ ممنونم

ادمین:
با سلام.
منظور شما این است که تمام اندیشمندان برجسته از شهرهای بزرگ بودند؟ خیر چنین نبوده و نخواهد بود. شما وظیفه خود را به نحو احسن (پیش شرط مهم) انجام دهید، مشکلی نخواهید داشت. اینکه از مدرک خود نتوانسته اید استفاده نمایید، به این معنی است که می بایست هدفتان را بهتر شناسایی نموده و بیشتر باید تلاش کنید.

افشین
1394/11/02
پاسخ به این نظر

سلام دوستان
من فوق لیسانس ریاضی دانشگاه صنعتی تهران دارم الان که خدمت سربازی ام تمام شده چند دانشگاه تهران برای مصاحبه دکترا رفتم ولی همه دانشجویان دکترا بهم میگن اشتباه نکن دکترا نخوان من میخوام از بهمن مدیریت مالی فوق بخوانم ........دوستان کمکم کنید...چه جوری شروع کنم

لیلا
1394/11/05
پاسخ به این نظر

سلام لطفا کمکم کنید خیلی احتیاج دارم
من کارشناسی رشته ی مدیریت بیمه خوندم .و حالا میخوام ارشد ازاد مدیریت مالی شرکت کنم ریاضیاتم عالی نیس اما درحسابداری دوران دانشگاه موفق بودم.میخوام بدونم ایا میتونم موفق باشم تو این رشته ؟واسم سخت نمیشه؟ واینکه بهم میگن رشته ی بالینی رو بخونم چون بازار کار داره نظر شما چیه؟

محمد
1394/11/06
پاسخ به این نظر

سلام من دانشجوی ترم هفت ایتی هستم اما چون علا قه ندارم می خاهم برای ارشد به مدیریت مالی تغیر رشته بدهم نظرتان چیست

ندا
1394/11/20

سلام رشته لیسانس من کامپیوتر نرم فزار بود، بر حسب علاقه در مقطع ارشد مدیریت مالی را انتخاب کردم، در حال حاضر هم دانشجو ترم 2 مدیریت مالی دانشگاه غیرانتفاعی هستم . در ابتدا از اینکه نتوتنم از پسش بربیام خیلی نگران بودم ولی الان خوشحال هستم که رشته مورد علاقم را انتخاب کردم

احسان
1394/11/19
پاسخ به این نظر

با سلام من کارشناسی برق خوندم و بعد فارغ شدن از تحصیل یک سال بیکار بودم تا تو یه مجموعه نیمه دولتی استخدام شدم به عنوان کمک حسابدار الانم حدود دو سال حسابدار هستم تصمیم گرفتم در مقطع ارشد ادامه تحصیل بدم و بین ارشد حسابداری و مدیریت مالی مردد هستم دوستان اگر تجربه شخصی در این زمینه دارن ممنون میشم راهنماییم کنین

maryam
1394/11/19
پاسخ به این نظر

با سلام به دوستان گرامی
من لیسانس مواد متالوژی از دانشگاه معتبر دولتی دارم 2 ساله که از فارغ التحصیلیم گذشته . تصمیم گرفتم برای ادامه تحصیل مدیریت مالی رو بخونم چند ماهی هستش که دارم واسه کنکور میخونم. ولی همش انگیزه ام کم میشه واسه درس خوندن ترس دارم که نکنه این همه وقت و انرژی بزارم آخرشم کاری گیرم نیاد چون دخترم و ممکنه فرصت ازدواجم کم بشه چون تازه 29 سالم شه درسم تموم میشه. تو رو خدا کمکم کنین - به نظرتون ترس از سن و ازدواج میتونن عوامل منطقی واسه رها کردن ادامه تحصیل باشن؟؟
* درسم خوبه و توان خوندن دارم رک بگم مخشو دارم
*میدونمم که یکم بی راهه رفتمو سوالم با شما فرق داره

علیرضا
1394/12/14
پاسخ به این نظر

سلام به نظرمن مدیریت مالی چون هم مدیریت را دربرمیگیره هم حسابداری را بهتر از حسابداریه همه مشاوره ها هم بهش اعتقاد دارند ولی من سررشته ای تو این رشته ندارم ولی علاقه دارم موندم چه کنم؟

رضا
1394/12/18
پاسخ به این نظر

با سلام خدمت دوستان گرامی
بنده در زمینه کارشناسی گرایش کامپیوتر فارغ التحصیل شدم و الان میخوام ادامه تحصیل بدم در ضمینه مدیریت مالی یا امور بانکداری از دوستان طلب راهنمای میخوام در این دو ضمینه رشته کدام رشته راحت و پیشرفت در آینده کاری دارد.
با تشکر

mary
1394/12/19
پاسخ به این نظر

سلام...من امسال کنکور دارم...بین رشته مدیریت مالی و جغرافیا گیر کردم...به هردوشونم خیلی علاقه دارم...چه کنم آیا؟!

حسین
1394/12/20
پاسخ به این نظر

سلام دوستان
باهر رشته ای میشه ارشد مدیریت مالی امتحان داد؟
من رشتم مرتبط با وزارت بهداشته ولی مدیریت مالی خیلی دوست دارم بنظرتون میتونم ارشد امتحان بدم؟

نجم
1394/12/26
پاسخ به این نظر

حسابداری بهتر از مدیریت مالی است با رشته حسابداری میتوان کار مدیریت مالی رو انجام داد و برعکس نخیر

مصطفی
1395/02/03
پاسخ به این نظر

با سلام.دوستانمن رشتم مدیریت خدمات بهداشتی درمانیه و میخواستم برای ارشد یکی از مدیریت های مالی یا بیمه یا خدمات بهداشتی درمانی رو بخونم. واقعا درمورد بازار کار و درامدشون چیزی نمیدونم. میشه راهنماییم کنین.ممنون

نفیس
1395/02/24
پاسخ به این نظر

سلام من رشته ام کاردانی نرم افزار ولی علاقه ای ب رشته ام ندارم میخوام مدریت مالی بخونم از کجا و چطوری شروع کنم

سمیرا
1395/02/28
پاسخ به این نظر

سلام.مهندسی الکترونیک خوندم کارشناسی .میخواستم ارشد بخونم.مالی بهتره یا بازرگانی؟

میلاد
1395/04/17

نیای بخونی بهتره. بیس و پایه لازم برای تحصیل در رشته مدیریت مالی لیسانس حسابداری یا تسلط به مباحث حسابداریه. در غیر این صورت هیچ تضمینی برای موفقیت شما وجود نداره.

پیام
1396/05/11

هیچ سختی در این رشته نیست،بنظر من راحت میتونی موفق بشی با یکم تلاش،من خودم ترم سوم مدیریت مالی هستم و رشتمم غیر مرتبط،ولی موفقم توش و نمرات خوبی گرفتم

رضوان
1395/02/30
پاسخ به این نظر

سلام دوستان من لیسانس عمران دارم و میخوام مدیریت مالی بخونم اما حفظیاتم خوب نیس. در ضمن من باید ب زبان انگلیسی درس بخونم .
بنظر شما کار با این اوصاف این رشته "رشته مناسبی برای منه? تفاوت این دو رشته جیه و کدوم بهتره
1)master in management
2)master in corporate finance
کدوم یک از این دو بازار کار بهتری توی شهر اهواز داره ؟

mohammad
1395/03/02
پاسخ به این نظر

سلام ببخشید میخواستم بپرسم که ایا رشته مدیریت مالی دارای گرایش هست یا خیر. اگر بله چه گرایش هایی. اخه تو یک سایت زده چهار تا گرایش مهندس مالی و حقوق مالی مدیریت ریسک و سرمایه گذاری تو نفت و..داره ولی تو ویکی پدیا و نوشته گرایش نداره و تو دفترچه کنکور هم از گرایش خبری نیست لطفا اگه اطلاع دارید راهنماییم کنین

Behnam
1395/04/02
پاسخ به این نظر

سلام دوستان
میخواستم بدونم دروس تدریس شده در ارشد مدیریت مالی بیشتر مباحث حل کردنی هست یا مباحث خوندنی و تئوری؟
لطفا اگه کسی خونده این رشته رو جواب بده ممنون میشم

ازاده
1395/06/06

این سوال منم هست.

حمید
1395/11/22

سلام
من خودم الان ترم 2 ارشد مالی هستم . میتونم بگم که رشته مالی رشته جالبی هستش و کارشناسی خودم حسابداری بوده ولی به مالی بیشتر گرایش پیدا کردم و خیلی جذابه . دروس این رشته هم میشه گفت به میزان 80% تحلیلی هستش ولی حسابداری بیشتر مفهومی بود . البته این نظر منه شاید اشتباه بکنم نمیدونم . ولی در کل میشه گفت رشته خوبیه . مخصوصا برای عزیزانی که در کارشناسی حسابداری مطالعه نمودند با شکر

شیوا
1395/07/28
پاسخ به این نظر

سلام.
من لیسانس حسابداری دارم و میخوام برای ارشد بخونم.بین دو رشته ی حسابداری و مدیریت مالی شک دارم که کدومو بخونم.فکر میکنم اگر مدیریت بخونم بهتره چون کار حسابداری رو با مدرک کارشناسی هم میشه جذب شد و لزوما نیاز به ارشد نداره و چیز جدیدی هم تو ارشد حسابداری یاد نمیگیریم.پس اگر مدیریت بخونم هم چیز جدیدی یاد گرفتم و هم فکرمیکنم رشته ی جالبتری باشه.من برام فقط کار و پرستیژ شغلی و درامدش مهمه.تو مدیریت بهتر میتونم به این برسم نه؟لطفا نظر بدین خیلی ممنونم

علی
1396/01/28
پاسخ به این نظر

سلام
این رشته همون finance هست؟
با تشکر

علی
1396/03/31

بله

آمنه
1396/04/14
پاسخ به این نظر

اون دوستی که گفتن نیای مالی بخونی بهتره باید پیش زمینه حسابداری داشته باشی. خب من الان مهندسی صنایع خوندم تصمیمم برای ارشد مدیریت مالی گرایش بانک بود . الان پس باید قیدشو بزنم؟

سحر
1399/01/25

من رشته کارشناسیم مهندسی صنایع بود،الان تصمیم دارم خارج از کشور مدیریت مالی بخونم ،منم برام سواله،که اگه خارج از کشور نموندم بازار کارش خوبه ایران،یا اینکه چه پیش زمینه ای باید داشته باشم برای خوندن این رشته؟

وحید
1396/05/21
پاسخ به این نظر

سلام . راجع به اینده شغلی که داره بیشتر توضیح بدین و باید چطوری به این مهارت برسیم ؟! باید از کجا شروع کنیم تا بتونیم موفق تر باشیم . چطوری باید وارد بازار های سرمایه بشیم تا به تخصص لازم برسیم.

امیرحسین
1397/01/20
پاسخ به این نظر

با سلام
میخاستم بدونم رشته ی مدیریت مالی در اروپا یا کانادا بازارکار داره؟

فاطمه
1397/03/16

سلام. دقیقا این سوال منم هست؟ کسایی ک میخوان مقیم کشور دیگ بشن بارشته مدیریت مالی ارشدمون یا دکتر ماهارو قبول میکنن؟

تومیک بندری
1398/05/13

مطمئن باشید که مدیریت مالی رشته فوق العاده خوبیه برای کسی که عاشقش باشه در حال حاضر در کل جهان عالیه و بازارکار فوق العاده ای داره ولی مثلا دروس mba در ایران و خارج باهم فرق میکنن تا حدودی ولی در مالی اینطوز نیست

زهرا
1397/09/03
پاسخ به این نظر

عزیزان سلام.کارشناسی حسابداری دارم.ولی واقعا نمیخوام در ارشد کارم فقط ثبت باشه.نظرتون ورمورد اقتصاد چیه؟چون احساس میکنم مدیریت مالی استرس بالایی داره و چون میگن مالی حتما باید در صحت اسناد و درست ثبت زدم هم باید نظارت داشته باشی

پدرام چاووشی
1397/11/30
پاسخ به این نظر

سلام من دانشجو کارشناسی ارشد ترم دو رشته مدیریت مالی میخونم بهتر از حسابداری و دیگر مدیریت ها هست رشته ی خوبیه پشیمون نمیشی زودتر استخدام میشین موفق باشید

محمد
1398/02/09
پاسخ به این نظر

باسلام مگه تو دانشگاهای ایران مخصوصا دانشگاه ازاد و.... درس یاد میدن ... والا هچی یادنمیدن

علی
1398/05/01
پاسخ به این نظر

اتفاقا این رشته یکی از بهترین رشته هاست و اگر واقعا مطالعه عمیق در این حوزه داشته باشید و راه و چاره را یاد بگیرید حتی میتوانید در آینده پول میلیاردی هم بدست آورید اگر به این رشته سطحی نگریسته نشود و بازار کار گسترده ای هم دارد.ولی باید بدانید که راه درازی در پیش دارید.

احمد
1398/05/21
پاسخ به این نظر

سالها پیش ،موقعی که کارشناسی می خواندم از استادی پرسیدم که نظرتان در خصوص ارشد چیه.
((گفت :اگه قراره به جز مدیریت مالی بخونی بهتره ادامه ندی.))
دوستان مدیریت مالی آینده نگر است. ولی نگاه حسابداری به گذشته است و به ثبت وقایع مالی که اتفاق افتاده می پردازد.
مدیریت مالی به شما می گوید که کجا؟ کی ؟ باید سرمایه گذاری کنید.
فارغ از مسائل استخدام، حداقل امتیازش این است که به شما یک دید می دهد که در مسائل مالی راحت تر و علمی تصمیم بگیرید. درسته که سخت بود و خیلی اذیت شدم. ولی اگه به قبل برگردم باز هم مالی می خونم. من که راضی هستم به دوستان توصیه می کنم حتما این رشته را انتخاب کنید.

عباس
1398/06/22
پاسخ به این نظر

5 سال سابقه ی کار حسابداری دارم کار تهیه صورتهای مالی و بهای تمام شده حدوداً 50 محصول را در یک شرکت تولیدی انجام میدم فارغ التحصیل ارشد حسابداری از دانشگاه دولتی روزانه هستم اما ای کاش بجای صرف وقت و هزینه جهت ارشد حسابداری، مدیریت مالی می خوندم. چه شهرهایی ارشد مدیریت مالی دارن تمام دانشگاهها ؟

کیان
1399/05/07
پاسخ به این نظر

سلام سال 86لیسانس فیزیک گرفتم چون بازار کار فیزیک خراب بود ارشد نخوندم دیگه رفتم سر کار 10ساله مدیر فروش نمایندگی ایران خودرو هستم تصمیم گرفتم ارشد بخونم ازمون دادم الانم مدیریت مالی میخونم خیلی هم رشته جالبی هست و با وجود اینکه لیسانس کاملا غیر مرتبط بودم الان راحت دارم این درسارو میخونم.

نام (ضروری)
پست الکترونیک(ضروری)
نظرشمــا
ارسال نظر
631 Z
آقای مشاور