سوال های متداول درباره سایت پاپیروس

4,491 بازدید

سوال: چرا باید برای خرید مقاله پول بپردازم؟

پاسخ:
اول اینکه قسمت اعظم اطلاعات در پایگاه پاپیروس رایگان بوده و مدت‌ها برای تولید محتوای فارسی‌ و برند پاپیروس هزینه شده است. دوم اینکه با توجه به افزایش روزانه تعداد مقالات، هزینه پهنای باند نیز (با توجه به قیمت بالای آن در ایران) رو به افزایش می باشد. گذشته از این، سایت پاپیروس به صورت خصوصی اداره می‌شود و به هیچ ارگان یا سازمانی وابستگی ندارد و اگر سایت درآمد کافی نداشته باشد، پس از مدتی توان پوشش هزینه های تولید محتوا را نداشته و ادامه فعالیت غیرممکن می‌شود. بنابراین هزینه های درج شده برای هر مقاله بسته به حجم اشغال شده در هاست بوده و بابت خرید فضا هزینه می شود. لازم به توضیح است که اکثر سایت های معتبر دنیا، مقالات را در ازای دریافت وجه در اختیار استفاده کنندگان قرار می دهند و چون به دید تجاری به قضیه نگاه می کنند، روز به روز خدمات بهتر و متنوع تری را در اختیار استفاده کنندگان قرار می دهند. ما نیز اگر بخواهیم خدمات بهتر و خلاقانه ای نظیر تبدیل فایل های PDF به WORD داشته باشیم، می بایست مبالغ جمع آوری شده را صرف توسعه و بهبود عملکرد سایت نماییم که منافع نهایی آن نیز متوجه کاربران خواهد بود. به این دلیل در صورت درخواست فایل اصلی مقاله، وجهی به عنوان هزینه نگهداری آن محتوا از کاربران دریافت می گردد.


سوال: مقاله ای را خریداری نموده ولی متاسقانه آنرا ذخیره نکردم. برای استفاده مجدد باید هزینه را پرداخت کنم؟

پاسخ:
خیر. می توانید از بخش صفحه شخصی / دریافت فایل ها
مجددا دانلود نمایید.


سوال: مقاله ای خریداری نمودم، ولی فایل دانلود شده با پسوند SWF (فلش) می باشد و نمی توانم آنرا باز کنم؟

پاسخ:
فایلها توسط کنفرانس مربوطه به صورت فلش منتشر شده است. برای باز کردن فایل صفحه راهنمای باز نمودن فایل ها را مطالعه نمایید. در صورتی که باز هم در باز کردن فایل مشکل داشتید از طریق فرم تماس باما و یا ایمیل سایت با بخش فنی مکاتبه نمایید.


سوال: من نویسنده مقاله هستم و می خواهم اطلاعات تماسم را برای دریافت نظرات استفاده کنندگان، در اختیار سایت قرار دهم. چه کاری باید انجام دهم؟

پاسخ:
شما می توانید اطلاعات خود را به هر میزان که صلاح می دانید (رزومه، عکس، تلفن، ایمیل،اینستوگرام، آدرس و ... ) را به همراه فایل مقاله یا اثری که به چاپ رسانده اید را، از طریق ایمیل برای ما ارسال نمایید و مشخص کنید، اطلاعات شما بصورت عمومی منتشر گردد و یا نزد سایت جهت درخواست تماس محفوظ بماند که در این صورت فقط جمله " اطلاعات تماس با نویسنده، در سایت موجود است" در ذیل اثر درج خواهد شد و سوالات و درخواست ها و اطلاعات تماس متقاضی از طریق ایمیل برایتان ارسال می گردد.


سوال: مقاله من را در سایت قرارداده اید، اما من تمایلی به این کار ندارم. چه کار باید بکنم؟

پاسخ:
استراتژی اصلی سایت پاپیروس انتشار آزاد متون علمی می باشد، مگر موجب لطمه به حقوق مولف یا مولفین گردد. اما چند نکته حائز اهمیت می باشد.
اول اینکه همانطور که در بخش "درباره ما" عنوان کرده ایم، هدف از طراحی این سایت، ایجاد مرجع جامع و در دسترسی از مطالب علمی فارسی (به اندازه وسع خود) در فضای مجازی می باشد و سعی ما بر این است که بستری علمی از پیشینه مورد نیاز تحقیق در اختیار دوستداران دانش قرار دهیم. اطلاعاتی که شاید تا پیش از این به دلیل ضعف سیستم‌های مدیریت اطلاعات در سایت‌های فارسی قابل رویت نبوده اند. در یک عبارت می توان گفت پاپیروس یک سایت "مدیریت دانش مطالب فارسی در فضای مجازی" به شمار می آید. بنابراین همکاری و همدلی شما را خواستاریم و امید است در این مسیر دست ما را بفشارید و ما را از موهبت یاری رساندن خود محروم نکنید.
دوم اینکه محققان سراسر دنیا معمولا به دنبال انتشار هر چه بیشتر آثار خود و کسب ارجاعات بیشتر آن در سایر مقالات مرتبط هستند، لذا نه تنها از دیده شدن مقاله خود هراسی ندارند، بلکه آنرا در اختیار سایت هایی نظیرSciencedirect ، Emerald و یا شبکه های ارتباطی محققین نظیر mendeley.com، academia.edu ، researchgate.net قرار می دهند تا در قبال فروش مقاله و کسب درآمد سایت، مقاله نویسنده را در فضای مجازی به دست مصرف کننده برسانند، چرا که هدف از نگارش مقاله همین بوده است و صرف کسب رتبه علمی مد نظر نیست.
نهایتا اگر علی رغم مطالب بالا، کماکان از انتشار اثر خود رضایت ندارید، لطفا از طریق ایمیل خود، مندرج در مقاله (که نشان دهنده مالکیت مقاله می باشد) عنوان مقاله و درخواست حذف یا هرگونه تغییر در شرایط ارائه اثر را ارسال نمایید. همکاران ما خداکثر ظرف 48 ساعت به درخواست شما ترتیب اثر خواهند داد.

نظرات

نام (ضروری)
پست الکترونیک(ضروری)
نظرشمــا
ارسال نظر
3669 Z
آقای مشاور