سوال های متداول کاربران درباره رشته مدیریت دولتی

23,103 بازدید

موضوع: مدیریت دولتی/بازار کار
وضعیت بازار کار رشته مدیریت دولتی چگونه است؟ آیا بانک ها نیز از فارغ التحصیلان این رشته استخدام می کنند؟

با سلام
1- اگر این در رشته صرفا واحد پاس کرده باشید، بازار کار خوبی نخواهید داشت مگر با استفاده از پارتی. اما اگر در حین تحصیل، مهارت های بدرد بخوری نظیر زبان، کامپیوتر، آشنایی با حسابداری کوچه و بازار و ... آموخته باشید و فقط به دنبال پشت میز نشینی هم نباشید، بازار کار به روی شما باز خواهد بود. ممکن است ابتدا حقوق و مزایای خوبی نداشته باشید اما ان شاالله با تلاش بیشتر به مرور وضعیت قابل قبولی پیدا خواهید کرد.


موضوع: مدیریت دولتی/تفاوت با مدیریت بازرگانی

سلام فرق مدیریت بازرگانی و مدیریت دولتی چیست؟

با سلام
گرایش مدیریت بازرگانی باهدف تربیت کارشناسان تجارت پایه گذاری شده است لذا در برخی دروس نظیر سمینار در مسایل‌ بازاریابی‌ و ... در همین راستا در لیست دروس این گرایش گنجانده شده اند. اما گرایش مدیریت دولتی قصد دارد مدیرانی پرورش دهد که وظایف‌ پنجگانه‌ محوله‌ (اصول مدیریت) را به‌ نحو احسن‌ در سازمان‌ها و تشکیلات‌ دولتی‌ بکار بندند. بنابراین دروسی نظیر سازماندهی‌ و اصلاح‌ تشکیلات‌ و روش‌ها، روابط‌ کار در سازمان‌ و ... نیز دارند.
اما اگر به دنبال تفاوت این دو گرایش در بازار کار هستید، گرچه ماهیتا این دو گرایش متفاوتند ولی فارغ التحصیلان هر دو گرایش در هر دو بازار مشغول فعالیتند، گر چه بهتر است هر فرد با در نظر گرفت هدف خود انتخاب رشته نماید مثلا کسی که می خواهد بازرگان شود بهتر است در گرایش خود مدرک بگیرد تا در زمان اخذ کارت بازرگانی دچار مشکل نشود.
آیتی

نظرات

یونس
1394/09/09
پاسخ به این نظر

سلام من میخوام آزادرشته مدیرت دولتی بخونم امااینجورکه نظرات دوستانومیببنم ازدرس خوندن وزحمت کشیدن دلسردمیشم

علی فاتحی
1395/05/31
پاسخ به این نظر

سلام...مطالب شما مفید بوده و مثمر ثمر انشالله...خواستم بگم هه چی بستگی به علایق افراد داره...خودم مدیریت دولتی انتخاب کردم و راضی هستم البته وارد محیط درسی نشدم و انتخاب رشته انجام دادم اما چون دوست داشتم احساس خوبی دارم......بازم ممنون

یوسف
1396/09/18
پاسخ به این نظر

سلام.در مورد شاخه مدریت بحران اطلاعات دارید؟مرسی

ج-م
1397/01/28
پاسخ به این نظر

مدیریت دولتی بهتر است

فرهنگ
1397/03/14
پاسخ به این نظر

من مدیریت دولتی خوندم .بازار کارش اصلا خوب نیست.تو استخدام های ادارات دولتی هم تک و توک رشته مدیریت دولتی میخوان.ارشد بخونین شاید خوب باشه ولی کارشناسی کار پیدا نمیشه.

نام (ضروری)
پست الکترونیک(ضروری)
نظرشمــا
ارسال نظر
3483 Z
آقای مشاور