راهنمای بازنمودن فایل ها

37,721 بازدید

در برخی موارد، برای کاربران این سوال مطرح می شود که چگونه فایل دانلود شده از سایت را باز نموده و استفاده نماییم؟ در اینجا سعی شده است، به این سوال پاسخ داده شود. شما پس از اینکه فایل مورد نظر را دانلود نمودید، با توجه به نوع فرمت فایل دریافتی، بایستی هر فایل را از طریق نرم افزار مربوط به آن قالب که در ذیل به آن اشاره می شود، باز نموده و استفاده نمایید (لطفا به قالب فایل دانلود شده دقت نمایید).

کادر بالا

قالب فلش

« فایل های Flash »

در برخی موارد نظیر کنفرانسها، فایل اصلی مقاله بصورت فلش پلپر و با پسوند SWF منتشر می شود، لذا هنگامی که فایل با فرمت ذکر شده دریافت نمودید، اما در باز کردن این فایل و مشاهده متن مقاله با مشکل مواجه شدید، بایستی بررسی نمایید که برنامه فلش پلیر (flash player) در سیستم شما نصب شده باشد. در صورتی که نیاز به نصب این نرم افزار را داشتید، می توانید آنرا از اینجا ( و یا با یک جستجوی ساده از اینترنت) دانلود و بر روی رایانه خود نصب کنید، سپس فایل مقاله را با استفاده از برنامه اینترنت اکسپلورر، فایرفاکس و یا فلش پلیر بازگشایی نمایید.
همچنین با نرم افزار Kmplayer نیز قادر به باز نمودن این نوع از فایل ها هستید. این نرم افزار بر روی اغلب سی دی های مجموعه نرم افزار که در بازار عرضه می شوند وجود دارد. در صورت تمایل می توانید جدیدترین نسخه این نرم افزار ار از اینجا دریافت نمایید.

کادر بالا

قالب پی دی اف

« فایل های PDF »

فایل های پی دی اف (PDF) با توجه به حجم کم و عدم تغییر مطالب، جهت انتشار مقالات بسیار مناسب می باشند. برای استفاده از این فایلها بایستی پیش از آن نرم افزار آکروبات ریدر (Acrobat Reader) را در سیستمتان نصب کرده باشید. این نرم افزار از اینجا قابل دانلود می باشد، همچنین می توانید با جسجوی نام فارسی آن در گوگل، این نرم افزار را از سایت های فارسی زبان نیز دانلود و نصب نمایید.

کادر بالا

قالب ورد2010

« فایل های Word 2010 »

فایلهای ورد به دلیل امکان ویرایش مطالب، از پرطرفدارترین قالب فایلهای مقالات می باشد. برای استفاده از این فایلها بایستی سیستم شما مجهز به مجموعه آفیس 2010 و یا بالاتر شرکت مایکروسافت باشد که هنگام نصب نرم افزار ورد (Microsoft Office Word 2010) را نیز انتخاب کرده باشید. با توجه به شهرت این مجموعه دسترسی به آن برای محققین از طریق فروشگاهها بسیار آسان می باشد.

کادر بالا

قالب RAR

« فایل های فشرده شده rar »

این نرم افزار جهت فشرده سازی سایر قالبها (نظیر Word و PDF و ...) بکار می رود و شما بایستی ابتدا فایل مورد نظر را دانلود نموده و در محلی ذخیره نمایید. سپس برای باز کردن آن، از نرم افزار « WinRAR » (اگر روی سیستم نصب شده باشد) استفاده نمایید. در صورت نیاز به تهیه این نرم افزار، آنرا از این صفحه دانلود کنید. به یاد داشته باشید، در صورت باز شدن فایل فشرده، فایل درون آن نیز بایستی از طریق یکی از نرم افزارهای اشاره شده در این راهنما (مانند آکروبات ریدر برای فایلهای پی دی اف) باز شود.

نظرات

محمود
1393/04/03
پاسخ به این نظر

از شما بخاطر راهنمای بسیار خوبتان ممنونم و سپاسگذارم.
باتشکر محمود.

فاطمه
1395/06/25
پاسخ به این نظر

به دلیل فرصت اندک مطالب خلاصه شده مفیدترند از تلاش شما قدردانی میکنم به امید توفیق و خدمت در راه پیشرفت علوم .باتشکر فراوان

امیر
1397/10/11
پاسخ به این نظر

چرا فرمت SWF ؟؟؟!!!!!!!!!!!!!
من پول دادم و مقاله رو خریدم که بتونم ازش استفاده کنم.

با سلام احتراما یکی از دلایلی که کنفرانس، فایل ها را در قالب فوق منتشر نموده، این است که امکان کپی مطالب فراهم نشود. با سپاس

نام (ضروری)
پست الکترونیک(ضروری)
نظرشمــا
ارسال نظر
3027 Z
آقای مشاور