سه شنبه 02 آبان 1396 - 15:20

روستایی با نرخ بیکاری صفر/ اینجا بیکاری را بد می دانند

منبع: خبرگزاری مهر دسته: بازار کار 3,911 بازدید

جالب است، بدانید، در حالی که بحران بیکاری در کشور و استان تهران یکی از بزرگ ترین بحران ها و معضلات موجود است، نرخ بیکاری در روستایی از توابع شهرستان رباط کریم صفر درصد بوده و همه مردم این روستا مشغول به کار هستند. روستای «وهن‌آباد» رباط کریم، که امروز به «پایتخت مبل ایران» مشهور بوده و یکی از قطب‌های صنعتی کشور است، به دلیل هم‌جواری با فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) و نیز قرار گرفتن در کنار شبکه ارتباطی مهم کشور همواره توانسته است، رشد قابل توجهی را در اقتصاد به همراه داشته باشد و مردمش بیکاری را بد می دانند و همه با هم، با کار و تلاش نرخ بیکاری را به صفر رسانده‌اند.

صادرات مبل به کشورهای حاشیه خلیج فارس

وهن‌آباد روستایی در دهستان «وهن آباد» با جمعیتی حدود ۲۵۰۰ نفر است، که در کنار اتوبان تهران- قم قرار دارد و از توابع بخش مرکزی شهرستان رباط‌کریم به شمار می‌آید، صنعتگران این روستا با داشتن ۴۰۰ کارگاه تولید مبل، بخش عمده مبلمان اداری و خانگی استان تهران و کشور را تولید می‌کنند. روستایی‌نشینان وهن‌آباد به واسطه حضور در صنعت مبلمان توانسته‌اند رنگ و بویی دیگر به این روستا ببخشند؛ به طوری که هر جای این روستا را که قدم می‌گذارید کارگاه مبل می بینیم، در واقع وهن آباد به یک کارگاه بزرگ مبل تبدیل شده است.
وهن‌آباد در کنار صنعت مبل توانسته است رشد چشمگیری را در عرصه کشاورزی داشته باشد، تولید گندم، ذرت و بلال از دیگر محصولات این روستاست که در این عرصه نیز روستا رشد چشمگیری داشته است.

نیروی کار از مناطق اطراف نیز به وهن آباد می آید

نه تنها همه مردم این روستا شاغل هستند، که نیروی کار از مناطق اطراف، مانند بهارستان، ری، قدس، شهریار و تهران به وهن آباد می آیند و مردم این روستا علاوه بر گذران زندگی خود، توانسته اند، مخارج بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان دانشگاه‌های مختلف را تهیه کنند، در حقیقت جوانان این روستا با بهره‌گیری از فن صنعت چوب توانسته‌اند در رده‌های مختلف درسی پیشرفت کرده و مخارج خود را تهیه کنند.

دولت هیچ نقشی در راستای اشتغال‌زایی وهن آباد نداشته است

خانی با بیان این‌که زمین‌های اطراف این روستا دیگر قابلیت کشاورزی ندارند، توضیح داد: صدور مجوز ایجاد شهرک صنعتی در این منطقه می‌تواند گره‌گشای بخشی از مشکلات اشتغال‌زایی این منطقه باشد. دهیار روستای وهن‌آباد ادامه داد: تا به امروز دولت هیچ نقشی در راستای اشتغال‌زایی نداشته است، اما امروز با شرایطی که در این روستا حاکم شده نیاز است دولت به کمک ما بیاید.


لینک مشروح خبر: http://www.mehrnews.com/news/4120921

نظرات

نام (ضروری)
پست الکترونیک(ضروری)
نظرشمــا
ارسال نظر
3771 N
آقای مشاور