شنبه 15 تیر 1392 - 22:56

تحقیر کارمند به شیوه ژاپنی / شخصیت زیرپای کارفرما!!!

منبع: جام جم آنلاین دسته: مدیریتی 3,562 بازدید

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فرانسه، این زن 61 ساله که برای شرکت تولید لوازم آرایشی ژاپنی کانبو کار می کرد نتوانسته بود به حد نصاب فروشی که از سوی کارفرمایش تعیین شده بود دست یابد.
روسای شرکت برای تنبیه کارمند او را مجبور کردند چندین بار لباس های مضحک پوشیده و حتی کلاهی با گوش های دراز خرگوش به سر بگذارد!!!. چهار نفر از مدیران شرکت از زن که کلاه گوش خرگوش به سر داشت عکس هایی گرفته و تصاویر را هنگام جلسه های آموزشی کارکنان به آنها نشان می دادند تا متنبه شوند.
به نوشته روزنامه مانیچی شیمبون، این زن 61 ساله که محل کارش در ناحیه اویتا در جنوب غربی ژاپن بود سرانجام به تنگ آمد و کارش را ترک کرد. سپس او از کارفرمایانش به دلیل تحقیر مداوم که موجب افسردگی اش شده بود به دادگاه شکایت کرد.
دادگاه ناحیه اویتا مدیران شرکت کانبو را برای تحقیر کارمند مقصر تشخیص داده و در حکم صادر شده دستور داد تا علاوه بر پوزش رسمی از کارمند مبلغ 220 هزار ین را به عنوان غرامت به او بپردازند.

نظرات

یعقوب
1392/07/05
پاسخ به این نظر

اگر من قاضی بودم حکم قصاصبه مثل می دادم تا مدیران برای جلب رضایت اون پیر زن، مجبور بشن مبالغ خیلی بیشتری رو هم بدن.

جمال
1392/08/10
پاسخ به این نظر

به نام عزت دهنده
راستش از خوندن این مطلب نسبت به مدیریت ژاپنی دچار تردید شدم فکر نمی کردم همچین رفتاری با اون بنده خدا بکنند.

مصطفی
1392/11/21
پاسخ به این نظر

تنبیه خیلی شدید همیشه کارساز نیست و بعضا باعث ایجاد نوعی تصویر ذهنی منفی در بین کارکنان و خریداران بالقوه می شود.به نظر من تنبیه مالی خیلی بهتر بود.

دنیا
1393/01/24
پاسخ به این نظر

فکر نمی کردم هیچ جای دنیا با یه زن 60 ساله این کار رو بکنند

نام (ضروری)
پست الکترونیک(ضروری)
نظرشمــا
ارسال نظر
3207 N
آقای مشاور